De Edifier D12 blinkt uit in geluidskwaliteit dankzij de solide houten behuizing met gescheiden linker- en rechterkamers. Deze constructie vermindert resonanties en creëert een breed, helder stereobeeld dat vooral bij muziek en films goed tot zijn recht komt. De 70 watt RMS-output zorgt ervoor dat het geluid krachtig is en zelfs grotere kamers goed kan vullen zonder vervorming of verlies van detail.
Bluetooth 5.0 zorgt voor een stabiele en energiezuinige draadloze verbinding, terwijl de aanwezigheid van RCA- en AUX-ingangen de speaker bijzonder veelzijdig maakt. Hierdoor kun je niet alleen moderne digitale apparaten aansluiten, maar ook oudere audioapparatuur zoals platenspelers met voorversterker. De audio-uitgang biedt tevens de mogelijkheid om een extra subwoofer of actieve speakers aan te sluiten, wat de geluidsbeleving verder kan verdiepen.
Een ander pluspunt is de bediening. De drie knoppen aan de bovenzijde (voor bas, treble en volume) maken het direct en nauwkeurig aanpassen van het geluid mogelijk zonder een app of afstandsbediening nodig te hebben. Tegelijkertijd wordt een IR-afstandsbediening meegeleverd, waarmee je makkelijk tussen luistermodi (zoals muziek en film) kunt schakelen en het volume kunt regelen zonder te hoeven opstaan.
De compacte vorm en het elegante houten design zorgen ervoor dat de D12 in vrijwel elke kamer en interieurstijl past. Dankzij de netstroomvoeding is het een ideale speaker voor een vaste plek, bijvoorbeeld in de woonkamer, studeerkamer of slaapkamer, waar je graag van goed geluid wilt genieten zonder gedoe met opladen.